OK
farhangohonar-ir

اموزشگاه موسیقی کرج

اموزش تنبک در کرج

توسط اساتید مجرب


اموزش موسیقی کرجاموزشگاه موسیقی کرجاموزش تنبک در کرج


نوای دلنشین تنبک:ارکستر کوبه ای اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
(با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزش تنبک زیرنظر اساتید برتر موسیقی کرج


تنبک

تنبک جز سازهای کوبه ای ایران که از نظر سازشناسی جز طبل های جام شکل محسوب می شود ، می باشد .بدنه تنبک از چوب ساخته می شود ، هرچه چوب مورد استفاده سالم و یک دست تر باشد کیفیت تنبک بهتر است و شامل :پوست ، دهانه بزرگ ، تنه ، پا ، گلویی و دهانه کوچک است.
از نظر فارابی و برخی موسیقیدان های قدیم ایران زادگاه تنبک در مناطق غربی ایران است ، این ساز بهترین ساز برای یادگیری ریتم و ضرب در موسیقی می باشد.
  این ساز علاوه بر غنای صوتی و زیبایی بالقوه ای که دارد ، وزن یا ضرب دیگر آلات موسیقی را نیز تعیین میکند به این علت به آن ضرب میگویند.

  امروزه دو نوع از این ساز کاربرد دارد:

1.تنبک برای همراهی با ارکستر یا تمبک ارکستری

2.تنبک برای همراهی ساز تنها یا تمبک تکنواز

تمبک تنها ساز کوبه ای و پوستی است که به طور رسمی در موسیقی ردیف دستگاهی یا کلاسیک ایران به کار میرود.

از نوازندگان شاخص این ساز میتوان به ابوالحسن صبا و عبداله دوامی و همچنین نوازندگان معاصر حسین تهرانی ، بهمن رجبی ، محمد اسماعیلی و ... اشاره کرد.

آموزش تنبک در کرج

یکی از مراکز آموزش تنبک در کرج آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد که آموزش در این مرکز کاملا بصورت اصولی توسط اساتید تحصیل کرده و باتجربه انجام میشود که پس از گذراندن سطح یک هنرجو میتواند برای اخذ مدرک مهارت آموزی جهت دریافت دیپلم رسمی موسیقی اقدام کند.
در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج که بهترین اموزشگاه موسیقی کرج می باشد هنرجو برای اموزش تنبک ابتدا با تئوری موسیقی که توسط استاد رامتین اسکروچی و با استفاده از کتاب تالیف خود استاد تدریس می شود ، اشنا میشود و با ذهنیتی آماده کلاس عملی ساز شروع میشود.
برای علاقه مندی بیشتر هنرجویان در اموزشگاه موسیقی کرج سالانه رسیتال ها و کنسرت هایی برگزار می شود تا هنرجویان با فضای اجرا آشنا شوند و به تمرین نوازندگی حرفه ای نیز بپردازند.
اساتید اموزشگاه موسیقی کرج که از مجرب ترین اساتید اموزش تنبک در کرج می باشند ، با اموزش اصولی و حرفه ای هنرجویان برتری را در جشنواره ها و مسابقات و کنکور هنر (گرایش موسیقی) پرورش میدهند.
جهت اطلاع از آموزش تنبک در کرج با آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر تماس بگیرید.


ساختار تنبک


اموزشگاه موسیقی کرجارکستر هنرجویی (کوبه ای) اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
(کلیک کنید)

مطالب مرتبط:


اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج


کلاس موسیقی در کرج
اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
اموزشگاه موسیقی کرج ازادگان
هنرستان موسیقی کرج
اموزشگاه موسیقی کلاسیک
اموزش موسیقی