OK
farhangohonar-ir

چرا باید موسیقی یاد بگیریم؟

جولیوس پرتنوی، پژوهشگر مطرح موسیقی طی تحقیقات زیادی دریافت که موسیقی قادر است بر سرعت سوخت و ساز بدن، کاهش یا افزایش فشار خون، سطح انرژی بدن، سیستم گوارشی و... (بسته به نوع موسیقی ای که پخش می شود) اثر مثبت یا منفی بگذارد. مثلا موسیقی های ملایم مانند موسیقی کلاسیک اثربخشی بهتری روی بدن دارند و باعث افزایش آندروفین در بدن می شوند. در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج که جزء لیست اموزشگاه های موسیقی کرج میباشد با انجام نظر سنجی و پژوهش بر روی هنرجویانی که به طور مرتب در کلاسها و کنسرت ها حضور داشته اند مشخص شد که موسیقی برای تمام سنین و تمام سازهای آموزشی بسیار مثبت واقع شده چه از نظر روحی ، روانی و چه از نظر جسمی هنرجویان بسیار از روند سلامتی خود راضی بودند.
در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج (بهترین اموزشگاه موسیقی کرج) که در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج می باشد با پذیرش هنرجویانی که معلولیت دارند ،افسرده هستند و یا بیش فعال و اموزش مدون به انها ثابت شده که موسیقی تاثیر بسیار مثبتی بر روی انها داشته و روند درمان انها را سهولت بخشیده. با گوش دادن به موسیقی(خواندن شعر، ساز زدن، ملودی، تُن، انواع صدا ها، آکورد و ریتم)، هر دو نیمکره مغز (نیمکره های چپ و راست) درگیر فعالیت های ذهنی می شوند.
موسیقی از طریق تحریک فرد برای دقت بیشتر نسبت به نوع صدا، ریتم، ملودی، آهنگ، جهت صدا و... در افزایش حافظه و تمرکز مؤثر است؛ به همین دلیل، اغلب دانش آموزانی که به نوعی با موسیقی در ارتباط هستند در مدرسه و دانشگاه موفق تر هستند.
امروزه ثابت شده که حافظه می تواند از طریق موسیقی تقویت شود و افرادی که از کودکی در معرض آموزش و بازی های موسیقایی بوده اند، حافظه بسیار بهتری دارند. ریتم، ملودی، هارمونی و... جزو عواملی هستند که موجب تقویت حافظه می شوند.

اگر موسیقی یاد بگیرید، این ۹ اتفاق برای شما خواهد افتاد

۱. ساز زدن استرس را بسیار کاهش می‌دهد

۲. نوازندگی قدرت تحلیل مغز را بالا می‌برد (به عبارتی شما را باهوش‌تر می‌کند)

۳. هم‌نوازی زندگی اجتماعی را بهبود می‌بخشد

۴. نواختن یک ساز می‌تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد

۵. تمرینات ساز صبر و شکیبایی را بیشتر می‌کند

۶. نواختن ساز، تزریقِ خلاقیت می‌کند

۷. یاد گرفتن موسیقی، حافظه را تقویت می‌کند

۸. فرآیند یادگیری موسیقی، فرد را منظم‌تر می‌کند

۹. موسیقی به انسان احساس رضایت می‌دهد