OK
farhangohonar-ir

اموزشگاه موسیقی در کرج

اموزش عود در کرج

توسط اساتید مجرب

اموزش موسیقی در کرجاموزشگاه موسیقی در کرجاموزش عود در کرجنوای دلنشین بربط
اموزشگاه موسیقی کرج (فرهنگ و هنر)

در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج


نوازندگی عود هنرجویان اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر
آموزش عود زیرنظر اساتید برتر موسیقی کرج

بربط (عود)
عود یک ساز زهی زخمه ای ایرانی است که در خاورمیانه و کشورهای عربی و شمال افریقا رواج دارد و قدمت این ساز به 5 هزار سال پیش برمیگردد. با دعوت عبدالرحمان دوم از نوازنده معروف عور کمال الدین زریاب این ساز وارد اسپانیا شد و هرساله در این کشور بزرگداشتی به نام زریاب برگزار میشود.
چون سطح این ساز با چوب ساخته شده در زبان عربی به آن  عود می گویند.
این ساز شکمی بزرگ و دسته ای کوتاه دارد و دارای ده سیم یا پنج سیم جفتی است ، از بم ترین سازهای ایرانی می باشد و با کلید سل نت نویسی می شود. صدای عود نرم و بم و بسیار جذاب است.
از عودنوازان معروف ایران می توان به اکبر محسنی ، عبدالوهاب شهیدی ، مجید ناظم پور ، و منصور نریمان اشاره کرد.

ثبت ملی و جهانی ساز عود

پرونده عود سال ۱۳۹۷ در ایران ثبت ملی شد و برای ثبت جهانی این ساز اصیل با عنوان «مهارت ساختن و نواختن عود» با برخی از کشورهای همسایه رایزنی شد و در نهایت سال ١۴٠١، پرونده عود به صورت مشترک با کشور سوریه به یونسکو ارائه شد و در هفدهمین نشست کمیته بین‌ دولت‌ها برای پاسداری از میراث‌ فرهنگی ناملموس به عنوان هجدهمین میراث ناملموس ایران به صورت مشترک با سوریه در یونسکو ثبت جهانی شد.

در شرح ساز عود در یونسکو آمده است: «عود یک ساز زهی زخمه‌ای با بیش از ۱۵۰۰ سال حضور در منطقه مورد اشاره است. این ساز مانند بسیاری دیگر از سازهای زخمه‌ای روی پای نوازنده قرار می‌گیرد و نوازنده با یک دست انگشت‌گذاری روی وترها و با دست دیگر به نواختن مضراب می‌پردازد.

آموزش عود در کرج

یکی از مراکز آموزش عود در کرج آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر می باشد که آموزش  توسط اساتید تحصیل کرده و مجرب انجام میشود که هنرجویان پس از گذراندن سطح یک میتوانند برای اخذ مدرک مهارت آموزی جهت دریافت دیپلم رسمی موسیقی اقدام کنند.
در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج که بهترین اموزشگاه موسیقی کرج می باشد هنرجو برای اموزش سنتور ابتدا با تئوری موسیقی که توسط استاد اسکروچی و با استفاده از کتاب تالیفی خود استاد (کتاب اشنایی با مبانی موسیقی) تدریس میشود ، اشنا میشود و با ذهنیتی آماده کلاس عملی ساز شروع می شود.
برای علاقه مندی بیشتر هنرجویان در اموزشگاه موسیقی کرج سالانه رسیتال ها و کنسرت هایی برگزار میشود تا هنرجویان با فضای اجرا آشنا شوند و به تمرین نوازندگی حرفه ای نیز بپردازند.
اساتید اموزشگاه موسیقی کرج از برترین و مجرب ترین اساتید اموزش عود در کرج می باشند که با اموزش اصولی و حرفه ای هنرجویان برتری را در جشنواره ها ، مسابقات و کنکور هنر (گرایش موسیقی) پرورش می دهند.
جهت اطلاع از آموزش عود در کرج با آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر تماس بگیرید.

ساختار بربط:

اموزش بربط در کرج