OK
farhangohonar-ir

اموزش سنتور در کرج

اموزشگاه موسیقی کرج

توسط اساتید مجرب

اموزشگاه سنتور در کرجاموزش موسیقی سنتی در کرجاموزشگاه موسیقی در کرجنوای سنتور :


اموزشگاه موسیقی کرج (فرهنگ و هنر)

در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج


ارکستر مضرابی اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
آموزش سنتور زیرنظر اساتید برتر موسیقی کرج


سنتور:

سابقه سنتوربه دوران باستان بر میگردد  و در حجاریهای آشور قدیم این ساز دیده میشود و در ایران ساز محبوب تمدن ایلام بوده است.این ساز مانند بسیاری از سازهای از شرق به ممالک دیگر دنیا راه یافت و امروزه در بسیاری از کشورها مانند یونان،هند،ترکیه،مصر و... ده ها نوع از این ساز وجود دارد.سنتور ایران، هم به عنوان ساز تکنواز و هم در ارکستر سازی بسیار شیوا و دلنشین است.

از بزرگترین سازندگان ساز سنتور میتوان به استاد مهدی ناظمی اشاره کرد و از آهنگسازان و نوازندگان میتوان به محمد صادق سرور الملوک (دردوره ی ناصرالدین شاه) ،میرزا حبیب الله خان (معروف به سماع حضور)،حبیب سماعی ،رضا ورزنده،پرویز مشکاتیان و فرامرز پایور که علاوه بر به خط نت درآوردن بسیاری از تصانیف قدیم ،تالیفات مهمی نیز در ارتباط با شیوه ی آموزش سنتور به رشته ی تحریر در آورده است اشاره کرد.

نوازندگی سنتور

نوازندگی سنتور به وسیله  «مضراب» یا «زخمه» صورت می‌گیرد.مضراب سنتور متشکل از 4 قسمت به نامهای سرمضراب ، ساقه ، حلقه و دم است. هنگام نواختن سنتور انگشتان دست در داخل حلقه مضراب قرار گرفته و بدین ترتیب نوازنده سنتور با مچ و با استفاده از سر مضراب، بر روی سیم ضربه وارد می‌کند. در گذشته مضرابهی ساز سنتور نمد نداشتند ولی امروزه اکثر مضرابها با نمد هستند که با عث لطیف تر شدن صدای ساز میشود.

انواع سنتور (کلیک کنید)


راهنمای خرید سنتور (کلیک کنید)

 آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور در اموزشگاه های موسیقی کرج
یکی از مراکز آموزش سنتور در کرج آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر می باشد که آموزش در این مرکز کاملا بصورت حرفه ای و اصولی توسط اساتید تحصیل کرده و باتجربه انجام میشود که پس از گذراندن سطح یک هنرجو میتواند برای اخذ مدرک مهارت آموزی جهت دریافت دیپلم رسمی موسیقی اقدام کند.
در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج که بهترین اموزشگاه موسیقی کرج می باشد هنرجویان برای اموزش سنتور ابتدا با تئوری موسیقی که توسط استاد رامتین اسکروچی و از روی کتاب اشنایی با مبانی موسیقی (تالیف خودشان) تدریس میشود ، آشنا میشوند و از جلسه دوم کلاس عملی ساز شروع میشود.
برای علاقه مندی بیشتر هنرجویان در اموزشگاه موسیقی کرج سالانه رسیتال ها و کنسرت هایی برگزار میشود تا هنرجویان با فضای اجرا آشنا شوند و به تمرین نوازندگی حرفه ای نیز بپردازند.
جهت اطلاع از آموزش سنتور در کرج با آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر تماس بگیرید.
اساتید اموزشگاه موسیقی کرج بهترین اساتید اموزش سنتور در کرج می باشند که با اموزش اصولی و حرفه ای هنرجویان برتری را در جشنواره ها ، مسابقات پرورش می دهند.
آموزش سنتور در بهترین آموزشگاه موسیقی کرج


ارکستر هنرجویی (مضرابی) اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
(کلیک کنید)