OK
farhangohonar-ir

 بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج

چند ساعت تمرین موسیقی در روز ما را به اهدافمان می‌رساند؟


چند ساعت تمرین موسیقی در روز لازم است؟
با چقدر تمرین کردن می‌توانیم روی ساز خود تسلط پیدا کنیم؟
نوازندگان بزرگ موسیقی چقدر تمرین می‌کنند؟

این‌ها بیشترین سوالاتی هستند که همه ی هنرجویان موسیقی
در طی آموزش از استاد خود سوال می‌کنند. پاسخ به این سوال که شما باید چند ساعت تمرین موسیقی داشته باشید به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. اما برای موفقیت در زمینه موسیقی باید تلاش و کوشش مضاعف در تمرین کردن داشت.

آموزش موسیقی در بهترین آموزشگاه های موسیقی کرج

مدت زمان تمرین به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر شما هم می‌خواهید بدانید چند ساعت تمرین موسیقی در روز احتیاج است باید اول از همه بدانید که جواب این سوال به عوامل مختلی بستگی دارد. مثلا باید مشخص شود که شما در چه سطحی از نوازندگی هستید و چقدر وقت آزاد برای تمرین کردن دارید. همچنین باید بدانیم که هدف شما از نوازندگی ساز موسیقی چیست؟ آیا می‌خواهید برای دل خودتان ساز بزنید یا قصد دارید تا به صورت حرفه ای نوازندگی کنید و یا حتی اینکه قصد تحصیل در رشته موسیقی را دارید؟

اینکه شما به چند ساعت تمرین موسیقی در روز احتیاج دارید به پاسخ این سوالات بستگی دارد.

مسئله ای که باید به خاطر بسپاریم این است که ساعات تمرین بیشتر لزوما نشان دهنده ی یادگیری بیشتر هم نیست. یعنی در واقع مهم نیست چند ساعت تمرین موسیقی دارید، مهم کیفیت تمرین های شماست .تمام موسیقیدانان درباره این مسئله که تمرین موسیقی باید در حد معمول و اعتدال باشد اتفاق نظر دارند.
تمرین آگاهانه تمرینی است که
در نقطه ی مقابل تمرین بدون فکر انجام می‌گیرد. در این حالت نوازندگان قطعات خود را آهسته و با تکرار به بخش های کوچک تر تقسیم می‌کنند و پس از هربار خطا به دنبال راه حلی برای رفع آن می‌گردند. 

 نوازندگان بزرگ هم ساعت های طولانی تمرین را توصیه نمی‌کنند و بر استراحت بین تمرین تاکید دارند. دلیل این مسئله این است که تمرین آگاهانه سخت و انرژی بر است و حتی مدت زمان کمی از آن می‌تواند معادل چندین ساعت تمرین بدون آگاهی باشد .

مطالعات نشان داده که تمرین بیش از چهار ساعت در روز بازدهی بسیار کمی دارد. و حتی در همان چهار ساعت تمرین هم بعد از گذشت دو ساعت اول سطح عملکرد نوازنده مدام کمتر می‌شود. پس اگر شما زمان و انگیزه ی کافی برای تمرینات را دارید  تمرینات خود را دو ساعت در روز و در بهترین سطح عملکرد نگه دارید.

به طور میانگین برای تمرین موسیقی :

  • اگر در ساز خود تازه کار هستید، 20 دقیقه در روز و 5 تا 6 بار در هفته تمرین کنید .

  • اگر متوسط ​​هستید، 30-40 دقیقه در روز و 6 روز در هفته تمرین کنید .

  • اگر پیشرفته هستید، بیش از 60 دقیقه در روز تمرین کنید.

صرف نظر از سطح شما، تمرین مداوم بسیار مهم است یعنی اگر روزی پنج دقیقه تمرین کنید نتیجه ی بهتری نسیبتان می‌شود تا اینکه فقط یک روز در هفته و به مدت دو ساعت تمرین کرده باشید.

نحوه انتخاب ساز جهت یادگیری موسیقی

جهت راهنمایی و مشاوره با برترین اساتید موسیقی کرج ، همه روزه با تعیین وقت قبلی  در آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج میتوانید به تمامی سوالات خود در زمینه آموزش موسیقی پاسخ دهید. جهت انجام مشاوره رایگان موسیقی با شماره 02632223606 تماس بگیرید.

آموزشگاه های موسیقی در کرج|آموزش موسیقی در کرج|لیست آموزشگاه های موسیقی در کرج