OK
farhangohonar-ir

 آموزش موسیقی به کودکان استثنایی

در آموزشگاه موسیقی کرجموسیقی یکی از مهمترین و رایج ترین اقدامات درمانی برای درمان کودکان استثنایی می باشد. تاریخچه استفاده از موسیقی برای درمان کودکان استثنایی مربوط به زمان افلاطون و ارسطو است. متخصصان بر این باور هستند که کودکان استثنایی می توانند از طریق موسیقی توانایی های حرکتی و شناختی خود را تا حد زیادی تقویت کنند.

اموزشگاه های موسیقی در کرج

هنگام آموزش موسیقی به کودکان استثنایی باید به توان هوش، شرایط ذهنی کودک و همچنین محدودیت های حسی و حرکتی کودکان استثنایی توجه کرد. معمولاً مناسب ترین سازها برای آموزش موسیقی به کودکان استثنایی، سازهای ارف هستند. برای درمان کودکان استثنایی که مشکلات حرکتی دارند، بهتر است از موسیقی های ریتمیک استفاده شود تا کودکان بتوانند حرکات بدنی خود را بهتر و دقیق تر کنترل کنند.در حقیقت موسیقی موجب تقویت رفتار و حرکات کودکان استثنایی می شود.
گوش دادن به موسیقی یکی از مهمترین برنامه های مربوط به موسیقی درمانی محسوب می شود. ذهن کودکان استثنایی با گوش دادن به موسیقی، وارد دنیای زیبای ملودی ها شده و بر روی موسیقی متمرکز می شود. در حقیقت گوش دادن به موسیقی در بروز احساسات کودکان استثنایی بسیار موثر بوده و علاوه بر این موجب افزایش دقت این کودکان می شود.هنگامی که کودکان استثنایی با هم شروع به خواندن آهنگ می کنند، مملو از شور و هیجان می شوند. ریتم و آهنگ ترانه ها در کودکان استثنایی که در ارتباط با محیط ناتوان هستند، تاثیر قابل توجهی داشته و موجب می شود  ارتباط مثبتی با محیط اطراف خود برقرار کنند.

حرکات موزیکال بیان کننده احساسات درونی کودکان استثنایی هستند و کودکان فقط از این طریق می توانند احساسات خود را به دیگران نشان دهند. هر گونه حرکتی که کودکان استثنایی با شنیدن موسیقی نشان می دهند، نشان دهنده نوعی احساس درونی در کودکان است.

بهتر است حرکاتی که کودکان استثنایی انجام می دهند، ساده باشد و با موسیقی تناسب داشته باشد. هر اندازه حرکاتی که کودکان انجام می دهند با موسیقی تناسب داشته باشد، انرژی بیشتری از بدن آنها آزاد می شود.

آموزشگاه موسیقی در کرج

به عنوان مثال کودکان مبتلا به اوتیسم گاهی فقط از طریق گوش دادن به موسیقی با محیط ارتباط بر قرار می کنند. یک کودک مبتلا به اوتیسم می تواند ساعت ها با در آغوش کردن ضبط، آهنگ های مورد علاقه خود را گوش کند. موسیقی، احساس خشم و پرخاشگری کودکان اوتیسم را از بین می برد و در آنها حس امنیت ایجاد می کند. موسیقی درمانی یکی از روش های مشهور و پرطرفدار برای درمان کودکان استثنایی به ویژه کودکان مبتلا به اوتیسم شناخته شده است. 
در آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج که جز بهترین آموزشگاه های موسیقی کرج می باشد اساتید توانایی آموزش به کودکان استثنایی را دارند و بر اساس تجارب خود این کودکان را به نحو احسن آموزش میدهند و با تلاش و تخصص خود این کودکان را در مسیر درست آموزش قرار میدهند.

دوره های آموزشی در آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
(کلیک کنید)
آموزش پیانو در کرج
آموزش سنتور در کرج
آموزش ویلن در کرج
آموزش گیتار در کرج
آموزش تار در کرج
آموزش موسیقی در کرج
اموزشگاه های موسیقی در کرج