OK
farhangohonar-ir

فضای آموزشی موسیقی

یکی از مواردی که در آموزش بسیار اهمیت دارد فضای آموزشی می باشد.در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر که جز بهترین اموزشگاه موسیقی کرج می باشد سعی شده تا تمام موارد زیر رعایت شود تا هنرجویان در فضایی مناسب آموزش ببینند. اهمیت فضای آموزشی بسیار بالاست از آن رو که اگر مکان آموزش مناسب نباشد باعث حواسپرتی، عدم تمرکز و در نهایت عدم آموزش صحیح می گردد.
۱-تهویه مناسب محلی که قرار است آموزش موسیقی در آن صورت گیرد باید تهویه درستی داشته باشد تا بر آموزش تاثیر منفی نگذارد.
۲-نور کافی از لحاظ نور باید توجه داشت که نباید از نورهای رنگی یا تزئینی زیاد استفاده کرد باید نوری مناسب (ترکیبی از زرد و سفید) و با زاویه ای مناسب برای کلاس انتخاب کرد.
۳-گرمی و خنکی در این باره باید بگوییم که کلاس های آموزش موسیقی نه باید خیلی گرم باشد که باعث خواب آلودگی و سستی هنرجو گردد و از سویی نیز نباید سرد باشد تا باعث عدم توجه گردد.
۴-عایق صدا مهم ترین بخش کلاس موسیقی عایق بودن در برابر صداست. عدم توجه به این موضوع باعث می گردد که علاوه بر کم توجهی مشکلاتی دیگر نیز بروز کند از قبیل اینکه صدای درست ساز در گوش جای نگیرد یا اینکه در فهم نت ها اشتباهی صورت گیرد. کلاس موسیقی باید فضایی آرام داشته باشد چون در این کلاس با صدا سر و کار داریم و آمیختگی صدا ها یا سر و صدای زیاد در نهایت برای کلاس موسیقی بسیار زیان بار است.
۵-زمان مناسب زمان کلاس از دو جهت مورد بررسی قرار می گیرد یکی اینکه انتخاب ساعت آن خیلی مهم است و دیگری اینکه چه مقدار زمان باید برای آن گذاشت. در مورد دوم نیز باید بگوییم که زمانی بین بیست تا چهل دقیقه باید برای کلاس های موسیقی گذاشت که به فراخور سطح یا حس و حال آن روز هنرجو می تواند کمتر نیز باشد ولی از لحاظ به خاطر آوری و بهره وری بیشتر از این تایم جایز نیست مگر اینکه زمان اضافه به تکرار و تمرین مطالب قبلی بگذرد.

امکانات و فضای آموزشی آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج

مساحت آموزشگاه : 400 متر مربع واقع در دو طبقه آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر از نظر جغرافیایی در مکان مناسب قرار گرفته و از قابلیت دسترسی و بافت محلی متناسب با محیط آموزشی برخوردار میباشد.
تعداد کلاسها : 16 کلاس
کلاسها دارای نور مناسب،عدم آلودگی صوتی و وسایل تهویه مناسب میباشد.
دارای سالن اجرا برای کنسرتهای هنرجویی داخلی
دارای استودیو ضبط آثار صوتی و تصویری موسیقی
اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج به دلیل فضای آموزشی مناسب جز بزرگترین و بهترین اموزشگاه موسیقی کرج می باشد.