OK
farhangohonar-ir
 بزرگترین پیانیست های تاریخ

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج

 قدمت پیانو آن‌طور که ما آن را می‌شناسیم به صدها سال پیش برمی‌گردد. از موسیقی کلاسیک گرفته تا بلوز، جاز، و راک اند رول، تعدادی از نوازندگان پیانو وجود دارند که به دلیل ویژگی‌های استثنایی خود جایگاهی ویژه در تاریخ موسیقی به دست آورده‌اند. در ادامه با برخی از بزرگ‌ترین پیانیست‌های تاریخ آشنا می‌شویم.

آموزش پیانو در بهترین آموزشگاه موسیقی کرج

 لودویگ وان بتهوون

 بتهوون به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین نوابغ موسیقی تمام دوران شناخته می‌شود. این آهنگساز و پیانیست آلمانی به شناساندن صدای هر دو دوره کلاسیک و رمانتیک کمک کرد.

 فرانتس شوبرت

 

آهنگساز اتریشی اواخر دوران کلاسیک و اوایل دوران رمانتیک بیش از ۶۰۰ قطعه موسیقی در طول زندگی خود نوشت، از جمله آثار متعددی برای پیانو.

 فردریک شوپن

 

شوپن یکی از مشهورترین آهنگسازان و پیانیست‌های تمام دوران است. این آهنگساز لهستانی بیشتر برای پیانو سولو می‌نوشت.

 آلفرد کورتو

 

این پیانیست کلاسیک و رهبر ارکستر فرانسوی بیشتر به خاطر تفسیرهایش از آثار معروف دوران رمانتیک، از جمله آثار شوپن و شومان، شناخته شده است.

 فرانتس لیست

 

این پیانیست و آهنگساز مجارستانی، معاصرِ بسیاری از آهنگسازان بزرگ دیگر از جمله شوپن، شومان و واگنر بود. فرانتس لیست در زمان خود به عنوان یک پیانیست به شهرت رسید و تا به امروز به عنوان یکی از بزرگترین‌ها شناخته می‌شود.

 کلود دبوسی

 

آهنگساز و پیانیست فرانسوی اولین آهنگساز امپرسیونیست لقب گرفت، اگرچه خودش این برچسب را رد کرد. دبوسی در سن هفت سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد و به یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان تمام دوران تبدیل شد.

 رابرت شومان


 

رابرت شومان یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان و نوازندگان پیانو قرن نوزدهم است. پیانیست چیره‌دست آلمانی تا به امروز به عنوان یک مرجع باقی مانده است.

 کلارا شومان

 

کلارا شومان، همسر رابرت شومان نیز آهنگساز پرکار و پیانیست برجسته‌ای بود. او از شش سالگی شروع به نوازندگی در تورها کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را بیش از ۶۰ سال ادامه داد.

 آرتور روبنشتاین


 

این پیانیست لهستانی-آمریکایی با افرادی مانند برامس و شومان دوست بود. برداشت‌های آرتور روبینشتاین از شوپن از بهترین تفسیرهایی است که جهان تا به حال شاهد آن بوده است.

 جلی رون مورتون


 

جلی رول مورتون با قطعه «جلی رول بلوز» که در سال ۱۹۱۵ ساخت اغلب به عنوان یکی از پدیدآورندگان موزیک جاز شناخته می‌شود. در حالی که این ادعا مورد مناقشه است، آنچه شکی در آن نیست تأثیرگذاری او بر موسیقی جاز است.

 دینو لیپاتی


 

این پیانیست رومانیایی دوران حرفه‌ای کوتاه اما بسیار موفقی داشت. دینو لیپاتی یکی از بزرگترین پیانیست‌های قرن بیستم است که متاسفانه تنها ۳۳ سال عمر کرد.

 گلن گولد


 

این پیانیست کانادایی بیشتر به خاطر ضبط برداشت‌هایی از آثار باخ شناخته می‌شود.

 لیتل ریچارد


 

پیانو نوازی هیجان‌انگیز لیتل ریچارد که پیشگام راک اند رول بود، به شناخته‌ شدن این ژانر کمک کرد. او را پدر موسیقی راک اند رول می‌دانستند.

 سرگئی راخمانینوف


 

آهنگساز، رهبر ارکستر و پیانیست روسی یکی از برترین‌های تمام دوران محسوب می‌شود. راخمانینوف پس از انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ این کشور را ترک و به سوئیس و سپس ایالات متحده نقل مکان کرد. کنسرتو پیانوی شماره ۲ او اغلب به عنوان یکی از بزرگترین کنسرتو پیانوهایی که تا کنون نوشته شده توصیف می‌شود.

 آرتور اشنابل


 

این پیانیست و آهنگساز اتریشی-آمریکایی اعجوبه‌ای بود که نزد استاد معروف پیانو تئودور لشتیزکی درس خواند. اشنابل اولین کسی بود که سونات‌های پیانوی بتهوون را ضبط کرد.

اسویاتوسلاو ریشتر


 

این پیانیست ماهر روسی بیشتر به خاطر تفسیرهایش از آهنگسازان بزرگ متعددی از جمله هندل، باخ و چایکوفسکی شناخته می‌شود.

 ری چارلز


 

این خواننده و ترانه‌سرای برنده جایزه حرفه خود را با نشستن پشت پیانو آغاز کرد. سهم او در موسیقی عامه‌پسند بی‌مانند است.

جری لی لوئیس

 
 

جری لی لوئیس، از پیشگامان موسیقی راک اند رول، به خاطر اجراهای دیوانه‌وار و نوازندگی پرانرژی خود شهرت داشت. او نه تنها بر یک نسل از هنرمندان بلکه بر یک ژانر موسیقی تأثیر گذاشت.

 جیمز بوکر


 

جیمز بوکر یک پیانیست شگفت انگیز «ریتم اند بلوز نیواورلئان» بود که ریتم و بلوز را با استانداردهای جاز ترکیب کرد. بوکر به دلیل سبک باشکوه خود به عنوان «لیبراس سیاه» نیز شناخته می‌شد.

 بیل ایوانز


 

بدون نام بردن از بیل ایوانز نمی‌توان از پیانونوازی در سبک جاز صحبت کرد. مشهورترین ساخته او «والس برای دبی» است که برای دخترش نوشت و به یکی از استانداردهای جاز تبدیل شد.

 تلانیوس مانک


 

این پیانیست آمریکایی چندین استاندارد جاز از خود به جای گذاشت و یکی از نمادهای بی چون و چرای این سبک است. او بعد از دوک الینگتون رکورددار نوشتن بیشترین قطعه در تاریخ موسیقی جاز است. مانک همچنین از معدود نوازندگان جاز است که تصویرش روی جلد مجله تایم قرار گرفته است.

 ویلهلم کمپف


 

این پیانیست آلمانی بیشتر به خاطر تفسیرهایش از آثار کلاسیک افرادی مانند شوبرت و بتهوون شناخته شده است. کمپف به عنوان یکی از بهترین پیانیست‌های قرن بیستم شناخته می‌شود.

ولفگانگ آمادئوس موتزارت


 

موتزارت یکی از مشهورترین آهنگسازان و پیانیست‌های تمام دوران است. این اعجوبه اتریشی از سن ۵ سالگی شروع به نوشتن موسیقی کرد.

ولادیمیر هوروویتس


 

ولادیمیر هوروویتس از اتحاد جماهیر شوروی به برلین و سپس به ایالات متحده نقل مکان کرد و در آنجا به یک ستاره تبدیل شد. امروز او را یکی از بزرگترین نوازندگان پیانو در تمام دوران می‌دانند.

امیل گیللس


 

امیل گیللس یکی از اولین نوازندگان اتحاد جماهیر شوروی بود که اجازه سفر به غرب را پیدا کرد. او را نیز یکی از بزرگ‌ترین پیانیست‌های قرن بیستم می‌دانند.

 التون جان


 

پیانیست‌های زیادی نیستند که به نمادهای پاپ-راک تبدیل شده باشند، اما سر التون جان این کار را انجام داد. نواختن پیانو التون جان به موسیقی او شکل داد و او را به یکی از بزرگترین ستاره‌های حال حاضر تبدیل کرد.

مارتا آرگریچ

 
 

پیانیست کلاسیک آرژانتینی در حال حاضر یکی از بهترین‌های جهان است و می‌توان او را یکی از بهترین‌های تمام دوران دانست.

 لانگ لانگ


 

پیانیست ۴۲ ساله چینی در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین‌های جهان شناخته می‌شود. لانگ لانگ به خاطر معرفی موسیقی کلاسیک به مخاطبان جدید و به ویژه تشویق جوانان به شروع نواختن پیانو شناخته می‌شود.